All for Joomla All for Webmasters
Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat: 9
No:1337 Okmeydanı Şişli - İstanbul
Ücretsiz Destek Hattı
(0212) 220 44 30
Servis Formu

Sharp Projeksiyon Bakımı

Sharp Projeksiyon Bakımı : İnsanların yıllardır kullandığı parfümler, uzun zamandır piyasada olmakla beraber çeşitli kokulara sahiptir. Koku, milattan önce dört binli yıllarda insan yaşamına çiçekler ve bazı bitki reçinelerinin yakılması ile girmiştir. Buna aynı zamanda tütsü de denmektedir. Eski çağlardan beri koku için sürülmekte ya da sıkılmakta olan oluşumun adı parfümdür. Bu ad Latinceden dilimize girmiş olup duman içinden çıkan anlamındaki per-fume kökünden türemiştir. Eski zamanlarda badem, kişniş, mersin, kozalaklı ağaç reçinesi bergamot gibi otları baharatları yakıp kokulandırma yapılıyordu. Bulunma amacı ise kötü kokuların bastırılması olan parfüm ilk olarak eski mısır Çin ve Mezopotamya dahil doğu ülkelerinde yaygındı. Eski mısırlılar dini törenlerde kokulu bitki çiçeklerinden elde edilerek yapılan tütsüleri hoş kokulu yağları ile birlikte inandıkları tanrıları memnun etmek için kullanıyorlardı. Bu kokuları ölümden sonraki hayata da taşıma isteğiyle ölülerin mumyaları da güzel kokularla sarılıyordu.

Mezarlara armağan olarak güzel kokulu yağlar ve kremler koyuluyordu. Yapılan kazılarda Firavun Tutankhamon’un mezarında parfüm şişeleri ve krem vazoları bulunması, İkinci Ramses’in Karnak’taki Ammon Ra tapınağının duvarlarına “Sana güzel kokulu bitkiler ve en görkemli kokularla birlikte otuz bin öküz kurban ettim.” Yazdırması, o zamanlarda kokuların ne kadar önemli olduğunu açıklar nitelikte. Günümüzde ise bu kokuların çeşitleri olmasıyla birlikte bakım ürünleri arasında da güzel kokular kullanılmıştır. Bu kokular ise insan teninden tenine farklılık göstermekle birlikte her insanda farklı bir kokunun ortaya çıkması sonucu oluşmuştur.

Günümüzde evlerimizde otomatik olarak yarım saatte bir oda spreyi fıslatan makineler icat edilmiştir. Sharp projeksiyon bakımı açısından önemli noktalara değineceğiz. Bakımdan söz ederken Sharp projeksiyon bakımı yapan servisimiz her cinsten cihazınızın bakımını özen göstererek yapıyor. Sharp projeksiyon bakımı komitemiz ile yaptığımız çalışmalar deneyimli çalışanlarımızın elinden yapılmakla beraber bakımı elden bırakmayarak çalıştığımız alanı düzenli tutmaya elimizden geldiğince gayret ediyoruz. Herkes tarafından yapılamayan Sharp projeksiyon bakımı bizler sayesinde kolay bir hal alarak daha geniş fiyat yelpazesinde ürün sunan Sharp firmasının bel kemiği olmuştur. Telefonlarınıza Sharp projeksiyon bakımı departmanımızdan cevap veriyor, en güzel şekilde ve imkanlarla sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz.

0 0 vote
Article Rating
Yazar

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
()
x
× Size yardımcı olabiliriz.