All for Joomla All for Webmasters
Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat: 9
No:1337 Okmeydanı Şişli - İstanbul
Ücretsiz Destek Hattı
(0212) 220 44 30
Servis Formu

Sharp Projeksiyon Lambası

Sharp Projeksiyon Lambası : Işık hızı ve ışık yılı hızı ışının tüm diğer elektromanyetik dalgaların boşluktaki kat ettiği mesafe olup, 299,792,458 metre bölü saniyedir. (Yaklaşık 1,079,252,850 kilometre bölü saat) daha kolay hatırlanabilmesi için kitaplarda üç yüz bin kilometre bölü saniye olarak bahsedilir. Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde (CERN) yer alan dünyanın en büyük parçacık çarpıştırıcısına Hadron Parçacık Çarpıştırıcısı adı verilir. Yerin bin desimetre altında kurulan ve yaklaşık yirmi yedi kilometre uzunluğunda olan bu araç (LHC) içerisinde süper iletken mıknatıslar bulunan yuvarlak tünellerden oluşmaktadır. Parçacıklar, LHC’ye Süper Proton Senktronu denilen bir ön hızlandırıcı bir nevi marş motorundan fırlatılır.

Bu parçacıklar zamanla hızlanarak mıknatıslar sayesinde tünel içerisinde tutulur, zıt yönlerden gelen iki parçacığın çarpışması sonucunda yeni parçacıklar ortaya çıkar ve bu nesneler detektörle incelenir. Yani anlamış oluyoruz ki bizler aslında gördüğümüz çoğu şeyi önceki haliyle görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde NASA, ilk karadelik fotoğrafını paylaştı ve bu fotoğraf bize bu karadeliğin elli milyon yıl önceki halini gösterdiğini söylüyordu. Günümüzde kullanılan ışık kaynakları ise çoğu lambalarla aynı düzeyde çalışır. Güneş gibi doğal bir ışın kaynağı gündüz insan vücuduna çok yararlı olmakla birlikte D vitamini salgılamamıza yardımcı olur.

Diğer ışıklar ise sadece yolumuzu aydınlatıyor vücudumuza herhangi bir yararları olmamakla beraber vitamin veya başka bir şey salgılatamıyorlar. Mesela ay, güneş ışınları aya her çarptığında biz ayın sadece bir yüzünü görebilmekteyiz. Daha önce ayın öbür yüzünün görülmediğini söyleyen bilim insanları, Nasa sayesinde marstan çekilmiş olan ayın diğer yüzünün resmini kendi internet sitelerinde yayınladılar. Sharp projeksiyon lambası üreterek evlerinize kadar ışın hızıyla ulaşım sağlayarak isteklerinizi gerçekleştiriyor. Her boya sahip Sharp projeksiyon lambası çeşitleri mağazalarımızda yerini almış durumda sizleri bekliyor. Cihazlarınız ya da projeksiyonlarınız bozulduğunda, iletişim linkinde yer alan adrese getirdiğinizde ilgiyle Sharp projeksiyon lambası değişimi yapmaktayız. Mağazamızda yer alan başka ürünleri de incelemek isterseniz sizlere değişik Sharp projeksiyon lambası çeşitlerimizden de bahsedebiliriz. LED, DLP ve LED türlere sahip Sharp projeksiyon lambası tamirini de şevkle yapmaktayız.

0 0 vote
Article Rating
Yazar

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
()
x
× Size yardımcı olabiliriz.